LANIKO je česká obchodní firma, která je na trhu již od roku 1994. Začínali jsme prodejem, pronájmem a servisem kancelářské techniky. V dnešních dnech vybavíme vaši kancelář vším potřebným. Od kopírek, tiskáren, multifunkčních strojů, skenerů až po projektory

K dnešnímu dni mají všechna zastoupení firmy LANIKO přes 2000 spokojených zákazníků, o které pečuje zkušený tým techniků a obchodních zástupců.

LANIKO - tiskárna Ricoh

Proč LANIKO volí Ricoh?

  1. Japonská firma Ricoh je předním světovým výrobcem kancelářské a výpočetní techniky, foto a video techniky a dalších elektronických komponentů.
  2. Výrobky Ricoh získávají pravidelně ocenění za kvalitu, výkonnost a bezpečnost. 
  3. Firmy po celém světě, které požadují kvalitní laserový tisk při zpracování dokumentů, se spoléhají na efektivitu, udržitelnost a spolehlivost chytrých technologií Ricoh.

LANIKO = autorizovaný dealer společnosti Ricoh

Z historie společnosti LANIKO

Sametová revoluce to odstartovala

Po sametové revoluci nastal pro dodavatele zahraničních strojů a zařízení ráj na zemi. Český a tehdy ještě i slovenský trh byl hladový a vetšinou se zboží prodalo dříve, než překročilo státní hranice. Tento obor rostl živelně, včetně servisních služeb. Firma LANIKO vznikla 21. 4. 1994 v Praze pod názvem LANIKO Praha s.r.o. jako autorizovaný dealer značky LANIER. V roce 2000 (12. 7.) vzniklo zastoupení firmy LANIKO v Olomouci a Prostějově s názvem LANIKO Morava s.r.o. Další pobočky firmy LANIKO na sebe nenechaly dlouho čekat. Po stáhnutí značky LANIER z evropského trhu jsme zvolili zařízení Ricoh. Nejsou sice nejlevnější na trhu, ale jejich robustnost a nízké náklady ocení každý, kdo si tuto značku zvolí. Naši zákazníci jsou toho důkazem.

Od prodeje k pronájmu

Když přišla ekonomická krize, každý byl rád, že má na výplaty a obchod s kancelářskými stroji měl útlum. Zákazníci, kteří kupovali každý rok nový stroj, najednou zjistili, že jim stroj bez problému funguje i několik let. Bylo tedy jasné, že je potřeba to pojmout jinak. A přišel nápad:

  • když se neprodává, budeme pronajímat – desítky tisíc měl tehdy volných málokdo, ale pár stovek měsíčně, když bylo potřeba, se sehnalo vždycky
  • ukážeme našim zákazníkům, jak můžou v tisku šetřit – když byly peníze, nikdo neřešil, jestli si zaměstnanec v práci vytiskne na barevné tiskárně fotky z dovolené. V krizi si všichni spočítali, kolik je to stojí.

Bezpapírová budoucnost?

Technologie jdou dopředu mílovými kroky i v našem odvětví. Budoucnost vidíme v bezpapírové kanceláři, i když stoprocentní to asi nikdy nebude. Každopádně i v tomto
trendu vidíme příležitost, nikoliv hrozbu. Tisknout se bude vždy, i když méně. Proto klademe především důraz na kvalitu a dobrou cenu.